niedziela, 1 stycznia 2017

#1 Berlin

Pewnie słyszeliście ze snapchata lub instagrama o mojej podróży do Berlina w grudniu. Jak wiecie, lub nie, o samej podróży dowiedziałam się mniej więcej 12 godzin przed nią. Pojechałam tam z chłopakiem i jego rodziną. Głównym celem wyjazdu były przedświąteczne zakupy w KaDeWe, jednak po zamachu terrorystycznym pierwszego dnia naszego pobytu plany się zmieniły, mimo to w rezultacie i tak trafiliśmy do owego domu towarowego. Po raz pierwszy miałam okazję zwiedzić Berlin, mimo, że nie był to mój pierwszy pobyt tam. Dekoracje, światełka, świąteczne jarmarki, wystawy, a przede wszystkim atmosfera pozwoliła mi poczuć prawdziwą atmosferę świąt, której od kilku lat poszukiwałam.
19 grudnia, gdy 40-tonowa ciężarówka wjechała w tłum na świątecznym jarmarku w Berlinie, byliśmy akurat w drodze w to miejsce. Ze względu na młodsze siostry Rocha i ogólne zmęczenie po podróży zdecydowaliśmy się na mniejszy jarmark, na który natknęliśmy się po drodze do miejsca przyszłej katastrofy. Wstąpiliśmy również do restauracji Vapiano, o której mogliście słyszeć, gdyż rozwija się również w Polsce. Według mnie to "nowe PizzeHut". Wchodząc do restauracji otrzymuje się kartę, na którą nabija się punkty (z osobna przy każdym stanowisku - makaronach, pizzach lub sałatkach razem z przystawkami), za które płaci się przy wyjściu z lokalu.  W chwili powrotu do hotelu dowiedzieliśmy się o zamachu, co wywołało nie tylko ciarki na plecach, ale także niepokój podczas reszty wyjazdu, ale przede wszystkim ulgę, że nie udało nam się tam dotrzeć.Kolejny dzień spędziliśmy na zakupach w KaDeWe. Pierwszy raz miałam okazję być w tym domu towarowym. Mało kto wie, że Kaufhaus des Westens jest domem handlowym zachodu. Udało mi zrobić drobne zakupy, ale to naprawdę dobre ze względu na ceny i projektantów tam dostępnych.


Ostatniego dnia naszego 3-dniowego pobytu zdecydowaliśmy się na dłuższy spacer, podczas którego skupiliśmy się na podziwianiu połączenia nowoczesnej architektury z tą znacznie starszą, co prezentowało się przynajmniej fenomenalnie. Ten widok na pewno zapamiętam, gdyż urzekł mnie niezmiernie. Takie połączenie jest stylem zupełnie dla mnie i w takim właśnie stylu wyobrażam sobie mój przyszły wymarzony dom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

About Us

Recent

recentposts

Random

randomposts